ОНИ НЕ ПРОЙДУТ!

Бандеровские недобитки и их последыши тужатся протащить в Верховной Раде Украины т.н. закон “О восстановлении исторической справедливости в борьбе за свободу и независимость украинского государства в период с 1939 г. до середины 50-х годов”. В этом законе предпринята попытка реабилитации бандформирований украинских националистов, препятствовавших с оружием в руках объединению исконно украинских земель в составе Украинской Советской социалистической республики в 1939 году. И воевавших против своего народа в составе германской армии в 1941 – 1945 годах. Большее кощунство над памятью миллионов героев, сложивших свои головы в Великой Отечественной войне за свободу и независимость нашей Родины, над чувствами их семей и живущих ныне участников битв с фашистской Германией трудно себе представить.
Сегодня мы публикуем проект этого закона.
Все ветераны Великой Отечественной войны, ветеранские организации, все честные люди не могут оставаться равнодушными к попытке реабилитации бандеровщины.
Свои протесты следует направлять в адрес Верховной Рады Украины. Будем надеяться, что народные депутаты не допустят гнусного оскорбления защитников Родины и самой нашей истории.

Редакция газеты “Приазовская правда”.

Проект

Закон України
Про відновлення історичної справедливості у боротьбі за свободу і незалежність української держави

у період з 1939 р. до середини 50-х років.


Цей Закон направлений на відновлення історичної справедливості, виходячи із законів людяності і вимог громадської свідомості, поведінки воюючих по відношенню один до одного і до населення України в роки Другої світової війни 1939—1945 роках та Великої вітчизняної війни 1941—1945 роках і повоєнний час на західних землях та іншій території України, з метою запобігання протистоянню та конфронтації і досягнення злагоди в українському суспільстві.
Цим Законом ліквідуються наслідки беззаконня та свавілля, допущені керівництвом Союзу РСР і Української РСР, поновлюються громадянські права ветеранів — членів Організації українських націоналістів (ОУН) і вояків Української повстанської армії (УПА) у період Другої світової війни і Великої вітчизняної війни та повоєнний час.
Стаття 1.
Визнати боротьбу ОУН і УПА за свободу і незалежність України в період з вересня 1939 року до середини 50-х років рухом опору тоталітарному режиму колишнього Союзу РСР і Української РСР.
Стаття 2.
Встановити, що рух опору включає такі періоди:
Період з вересня 1939 року до червня 1941 року визнати періодом ідеологічного протистояння українських націоналістів правлячому тоталітарному режиму на території колишніх Союзу РСР і Української РСР.
Період після 22 червня 1941 року до весни 1943 року вважати початком активних дій і збройної боротьби членів ОУН проти правлячого комуністичного режиму на території України.
Період з весни 1943 року до середини 1944 року — період зародження військового формування і створення Української повстанської армії і боротьби Організації українських націоналістів і Української повстанської армії проти німецького окупаційного режиму і радянських партизан та частин регулярної Червоної армії на території України.
Період з середини 1944 року до середини 50-х років визнати як період громадянської війни в Україні.
Стаття З.
Визнати ветеранами руху опору членів ОУН і вояків УПА, які в роки Великої вітчизняної війни з весни 1943 року та повоєнний час до середини 50-х років вели збройну боротьбу проти правлячого режиму за створення незалежної єдиної Української Соборної Держави.
Стаття 4.
Поширити дію Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» на осіб — членів ОУН і вояків УПА, визначених у статті 3 цього Закону.
Стаття 5.
Не підлягають реабілітації члени ОУН, вояки УПА, які в роки Великої вітчизняної війни та повоєнний час вчинили злочини проти людяності, відповідно до норм міжнародного права.
Стаття 6.
Прикінцеві положення Цей Закон набирає чинності з дня опублікування.
Кабінету Міністрів України:
у двомісячний строк після набрання чинності цим Законом підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти, що випливають із цього Закону;
забезпечити підготовку і прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
привести свої рішення у відповідність із цим Законом, а також забезпечити перегляд міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативних актів, що суперечать цьому Закону.

Підписав заступник міністра юстиції М. ХАНДУРІН.


back.gif (1039 bytes)

home.gif (1073 bytes)